• Fašiangové šišky

• Pani vychovávateľky už túto stredu - 8. februára pre všetkých upečú sladké šišky. Keďže je fašiangové obdobie, šišky k nemu neodmysliteľne patria.

Kúpiť si ich môžete za 0,50€ počas veľkej prestávky od členov žiackej školskej rady a takto podporiť školské aktivity.

• Zdravé stravovanie a slávnostné stolovanie

• Tretiaci si na hodinách prírodovedy, pracovného vyučovania i poznaj a ži rozprávali o zdravej výžive. Svoje vedomosti preukázali pri tvorbe potravinovej pyramídy, jedálneho lístka a chutných obložených chlebíčkov. Oddnes si vraj už desiatu chystajú sami tretiaci 🙂

• Slovo ...

• „ ... a Slovo bolo u Boha ...“ je názov recitátorskej súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy. Na sviatok Obetovania Pána naše recitátorky Dominika, Lenka, Maruška, Rebeka, Petra a Klára reprezentovali našu školu na krajskom kole.

Príprava na takúto súťaž je obeta. Pripomenul to aj otec biskup, Marek Forgáč, v homílii a povzbudil všetkých recitátorov do ďalších dní, aby rozvíjali svoje talenty.

• Vzácne stretnutie

• Naši druháci a štvrtáci zažili v utorok v ŠKD milé stretnutie. V rámci týždňa zasväteného života prijala pozvanie pani vychovávateľky Moniky rehoľná sestra Blažeja z Kongregácie sestier dominikánok bl. Imeldy z obce Petrovany.

Sestra Blažeja porozprávala deťom o svojom zasvätenom živote, ktorý začal u nej, ako sama povedala, už  v útlom detstve.  Pretože už vtedy zatúžila byť rehoľnou sestrou, aj keď možno ani netušila, čo to obnáša. Sestra Blažeja, vlastným menom Anna, učí na Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského výtvarnú výchovu a zároveň tento odbor i na ZUŠ- ke. V Petrovanoch,  kde majú dominikánky kláštor, sa sestra Blažeja stará aj o seniorov, svojich blížnych.  ....veru, zasvätený život.

A po množstve otázok, ktorými ju zasypali naše deti, mohli vzniknúť aj tieto krásne fotografie.