• Ústavný súd Slovenskej republiky otvoril svoje brány

• Žiaci štvrtého ročníka, spolu s pani učiteľkami triednymi a pani vychovávateľkami, si pozreli priestory Ústavného súdu Slovenskej republiky.

Keďže 28. septembra bol Deň otvorených dverí pre verejnosť aj so sprievodným programom, pozreli si nielen krásny vonkajší areál, ale i pojednávaciu miestnosť. Zapojili sa aj do pripravených súťaží.

Kancelária Ústavného súdu SR vyhlásila literárnu súťaž „Recept na spravodlivosť“ a výtvarnú súťaž „Farby spravodlivosti“. Cenu za kreativitu v literárnej súťaži získala Tánička Vojteková z 2.C. Blahoželáme!

Bolo to zaujímavé a poučné predpoludnie.

• V škole sa už nestratíme

• Pani učiteľka Hirková vymyslela takéto odkazové tabuľky - smerovníky, aby sa nikto nestratil, nezablúdil a prišiel načas na každú vyučovaciu hodinu.

Ďakujeme za SUPER nápad.

• Plenárne rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame 28. septembra (štvrtok) na rodičovské združenie.

Program:

16.30 hod. - sv. omša v kaplnke školy,

17.00 hod. - „plenárka“ v školskej jedálni.

Po skončení „plenárky“ pokračujú stretnutia s triednymi učiteľmi v kmeňových triedach (okrem prvého ročníka).

Tešíme sa na Vás.

• Deviataci na GEO-exkurzii

• Babie leto využívajú naši deviataci s triednymi učiteľmi, pani učiteľkou Bačinskou a pánom kaplánom na trojdňovú exkurziu (25. - 27. septembra) po Hornom Zemplíne.

Majú za sebou prvý deň a už absolvovali Hámorský náučný chodník, sv. omšu v Zemlínskych Hámroch, v rodisku pána kaplána a pochutili si aj na chutných pirohoch od kaplánovej mamky.

Už sa nevedia dočkať ďalších zaujímavých miest, ktoré ich čakajú.

2. deň: Sninský kameň, Belá nad Cirochou, Observatórium v Kolonici

3. deň: Starina

• Podtatranský školák

• Naše redaktorky, Lucka a Nelka z 8.C, boli v Poprade s pani učiteľkou Demjanovičovou na 7. ročníku vyhodnotenia súťaže školských časopisov Podtatranský školák.

• Tréneri v škole

• Aj v tomto školskom roku sa tešíme, že opäť budeme mať trénerov na I. stupni počas hodín telesnej a športovej výchovy.

• Boli sme v prírode

• Žiaci 2. stupňa majú za sebou jesenné účelové cvičenie spojené s pochodom. Zvládli aj prácu s buzolou, overili si teoretické vedomosti v praxi. Vedia poskytnúť prvú pomoc ranenému a nestratia sa v prírode.

A čo je najhlavnejšie, boli spolu na čerstvom vzduchu.

• Kreslenie vonku

• Krásne slnečné počasie je ako stvorené na to, aby sme si ho vychutnali plnými dúškami. Netradičnú hodinu výtvarnej výchovy naši tretiaci absolvovali na školskom ihrisku.

• Škola, ktorá číta

• Pani učiteľka Hirková ešte pred prázdninami vyskladala z vyradených kníh krásnu stenu a my sa tešíme, že z nás má radosť aj Knižnica pre mládež mesta Košice, ktorej pobočka sídli v našej škole. Píšu o nás tu.

Pozývame všetkých, ktorí stále váhajú, aby navštívili školskú knižnicu a stali sa aktívnymi čitateľmi.

• Jesenné účelové cvičenie

• Žiaci 2. stupňa majú 22. septembra (piatok)  jesenné účelové cvičenie s pochodom.

V tento deň končia 5. vyučovacou hodinou. V sprievode triednych učiteľov idú na obed a potom domov.

Tešíme sa na pohyb a pobyt v prírode.

• Tašky máme požehnané

• Vo štvrtok počas sv. omše pán kaplán požehnal školské tašky a ruksaky, ale aj tých, ktorí ich budú nosiť.

Nech je tento školský rok požehnaný a radostný.

• V mene Božom a s úsmevom sme začali

• Slávnostnou sv. omšou začal 4. septembra nový školský rok v Kostole sv. Gorazda a spoločníkov.

Školský pán kaplán v kázni všetkých povzbudil a pani riaditeľka dala milé odporúčanie, na čo nemáme nezabudnúť každý deň, keď pôjdeme do školy. Neboli to žiadne učebné pomôcky, ale ÚSMEV

Poďme všetci s úsmevom robiť malé skutky, ktoré menia svet.