• Herbárik

• Krúžok Herbárik na našej škole už niekoľko rokov vedie pani vychovávateľka Monika Fabíková. S deťmi sa stretávala raz do týždňa. Učíili sa poznávať rôzne bylinky, ako ich sušiť, zbierať, spoznávať ich vôňu a farbu. Bylinky sú zaujímavé tým, že vyzerajú krásne a zároveň sú aj liečivé. Pri zbere byliniek sa pokochá oko, ale  budujeme si aj svoju fyzickú kondíciu tým, že sa ideme poprechádzať do prírody.

Deti si obľúbili krúžok aj preto, že často chodili do školskej kuchynky uvariť si spoločne čaj. Častokrát im pani vychovávateľka neprezradila, aký čaj si idú pripraviť, ale nechala ich hádať podľa vône, sfarbenia a chuti. Čajík si niekedy osladili medom, ktorý im poslal dedko jedného dievčatka.

Vedomosti o bylinkách získavali aj z rôznych kvízov, pracovných listov a prezentácii. Vyrobili si herbárik - zakladač, ktorý si, samozrejme, vymaľovali, ako ináč, ak nie bylinkami.

Ďalší školsky rok sa už tešia na nové bylinky, ktoré ešte neochutnali.