• Pozvánka na plenárne a triedne stretnutie

• Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame 19. septembra (štvrtok) o 16.30 hod. na plenárne stretnutie do školskej jedálne.

Po skončení budú pokračovať o 17.30 hod. triedne aktívy v kmeňových triedach 2. - 9. ročníka.

Tešíme sa na stretnutie.

• Požehnanie školských tašiek

• Býva dobrým zvykom na začiatku školského roka požehnať školské tašky. Nebolo tomu ináč ani tentokrát. Každý, kto chcel, mohol si doniesť svoju tašku do kaplnky a pán kaplán mu ju požehnal.

• Jesenné účelové cvičenie

• Počasie v prvý septembrový piatok ani zďaleka nebolo jesenné, no žiaci 2. stupňa absolvovali jesenný pochod na Bankov, ktorému predchádzala teoretická príprava v rámci jesenného účelového cvičenia. Boli pripravení na pohyb a pobyt v prírode, zdokonalili sa aj v zdravotnej príprave, aj v civilnej obrane.

Celá škola si hneď ráno vyskúšala cvičný poplach, ktorý zvládli žiaci aj učitelia na výbornú.

• V mene Božom sme začali

• Slávnostnou sv. omšou Veni Sancte sme začali nový školský rok. Pán farár, Mons. Juraj Kamas, správca Farnosti sv. Gorazda a spoločníkov, slúžil sv. omšu spolu s ostatnými kňazmi a v homílii nás povzbudil k tomu, aby sme mali dobré srdce a všetko, čo robíme, aby sme robili s láskou.

Pred požehnaním pani riaditeľka privítala najmenších žiakov, ale aj tých starších a aj ona nás vyzvala k robeniu dobra.

Odovzdávanie Ceny sv. Gorazda pani riaditeľke