• Nebeskí svätí

• Svätí v nebi  sa určite tešia....

Tešia sa z našich detí, ktoré prijali výzvu od pani vychovávateliek a pripravili sa na aktivitu s týmto názvom naozaj zodpovedne. Úlohou bolo obliecť sa do oblečenia vybraného svätca, priniesť si atribút - predmet, ktorý ho charakterizuje a porozprávať o ňom. Samozrejme, že deti sa vyznali a všetkých svätcov bez problémov spoznali.

• Strieborné víťazstvo

• Danielka z 8.D získala krásne 2. miesto v okresnom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Blahoželáme a veľmi sa tešíme z jej úspechu.

• IT SHOW 2022

• Naši IT fajnšmekri z ôsmeho a deviateho ročníka mohli potešiť svoje oko aj srdce na interaktívnej IT výstave minulý týždeň v OC Optima. "Technické dobroty" mohli ochutnať v jednej z kinosál. A veruže si ich nenechali ujsť. Toľké sústredenie ako na niektorých tvárach už dávno nebolo vidieť.

• Westernová streda

• Dnešná tematická streda sa niesla v country štýle - rifle, kárované košele, klobúky, šatky, kovbojské čižmy, vybíjané kožené bundy a nohavice... Poriadne sme sa prehrabali v skrini a užili si stredu v štýle divokého západu. Ponúkame módne kreácie.

• Šalamúnov poklad

• V stredu po prázdninách sme sa s deťmi v 1.A učili inak ako každý školský deň. Celý deň bol venovaný  Šalamúnovi. Zistili sme, kto to bol a aký poklad, okrem zlata, mal. Čím bol zaujímavý a prečo sa vraví „múdry ako Šalamún“.

Deti ukázali svoje vedomosti a zručnosti. Popasovali sa s rôznymi úlohami, ktorými si preopakovali, čo sme sa už spolu naučili. Písmená, slabiky a slová zo slovenčiny, geometrické tvary a čísla z matematiky, farby a čísla po anglicky. Deti strihali, lepili a farbili o106 😊. Svojou šikovnou prácou si tak vytvorili krásne lapbooky (okienkové knižky).

Náš Pán obdaroval Šalamúna veľkou múdrosťou a aj deti z našej triedy dokázali, že majú so Šalamúnom niečo spoločné. Veď ozajstným skvelým darom je múdre srdce, ktoré je nad drahokamy a zlato.

Ako sa píše v Knihe prísloví 16,16: Nadobúdanie múdrosti je oveľa lepšie nad zlato a získavanie rozumnosti vypláca sa nad striebro.“

My už teraz pilne pracujeme na našom ďalšom rozvíjaní a tešíme sa na všetko nové. Pridajte sa k nám a šírme radosť z poznávania, múdrosť a dobro!😊

• Cesta svätosti

• Štvrté oddelenie malo aktivitu „Cesta svätosti“. Môžeme byť aj my svätí? Ako žiť všednosť našich dní a byť svätý? Deti si doniesli svojich obľúbených svätých a aj spoločná fotka visí na nástenke, lebo chceme byť všetci svätí.

• Technika prakticky

• Siedmaci hodiny techniky nemajú len teoreticky, ale si môžu vyskúšať teóriu v praxi. Chodievajú pravidelne na vyučovacie hodiny do Centra voľného času Košice na Orgovánovú ulicu do dielní, aby si vyskúšali, aké je to pracovať s dlátom, kladivom, hoblíkom a inými nástrojmi. Postupne sa naučia obrábať jednotlivé materiály.

Sú to zaujímavé a poučné hodiny, za ktoré patrí poďakovanie všetkým, ktorí to organizujú.

• V tichu modlitba znie

• V dušičkovej oktáve aj naši žiaci navštevujú v sprievode svojich triednych učiteľov cintoríny, aby sa modlili za zomrelých príbuzných, priateľov, učiteľov, ale aj za tých, na ktorých si nikto nespomenie.

„Odpočinutie večné daj im, Pane, a svetlo večné nech im svieti, nech odpočívajú v pokoji.“