• Misie u nás v škole

• 28. 10. 2021
        • Na hodinách náboženstva na druhom stupni mali žiaci 22. októbra besedu s misionárkami zo spoločenstva CHRISTOFORUS, ktoré pôsobí pri Univerzitnom pastoračnom centre v Košiciach. Misionárky im predstavili svoju misijnú činnosť v Rumunsku. Ich víziou je osobným svedectvom – slovami i skutkami – sprostredkovať ľuďom stretnutie s Bohom. Aby aj v čase, keď s nimi nie sú, intenzívne prežívali Božiu lásku a sami sa stávali stále viac Jeho nástrojmi v službe lásky. Bolo to zaujímavé aj podnetné stretnutie. Misionárky im predstavili svoju misijnú činnosť v Rumunsku. Ich víziou je osobným svedectvom – slovami i skutkami – sprostredkovať ľuďom stretnutie s Bohom. Aby aj v čase, keď s nimi nie sú, intenzívne prežívali Božiu lásku a sami sa stávali stále viac Jeho nástrojmi v službe lásky. Bolo to zaujímavé aj podnetné stretnutie.

• Podaj ďalej ponožky

• 28. 10. 2021
        • Žiacka školská rada v októbri pripravila zbierku ponožiek pre ľudí bez domova. Do tejto výzvy sa mohli zapojiť všetci. Ako? Darovaním nových ponožiek ľubovoľnej farby a veľkosti. Žiaci oslovili aj svojich priateľov, aby tiež pomohli. Ponožky sa zbierali na vrátnici aj pred školskou kaplnkou.

Naozaj sme boli empatickí a krásnou zbierkou pomôžeme tým, ktorí to potrebujú.