• iFoodteam doniesol z Bratislavy prvenstvo

• 7. 6. 2023
        • Danka z 8.D, Sofia, Filip, Vlado z 8.A a Jakub z 9.C v celoslovenskom kole súťaže ENTER programiáda získali 1. miesto. Majú radosť a my s nimi. Za svoje prvenstvo dostali odmenu iPhone 12.

Tešíme sa, že naši s nápadom, ako urobiť koniec dlhému čakaniu na obed, oslovili porotu a vyhrali spomedzi piatich finalistov (dokopy sa zapojilo 52 ZŠ). Blahoželáme im aj pánovi učiteľovi Jurašekovi, ktorý ich pripravoval a za asistenciu patrí poďakovanie pani učiteľke Jurašekovej a pánovi kaplánovi Františkovi.

• Z východu na západ

• 5. 6. 2023
        • Deviataci pokračujú v PROJEKTE 9P. Tentokrát ich kroky smerovali do Bratislavy na výstavu COSMOS DISCOVERY na veľkolepú prehliadku udalostí, objavov, príbehov zo sveta vesmíru a kozmonautiky.

Aj keď museli vstávať veľmi skoro, tento deň si so svojimi pani učiteľkami triednymi užili.

• Vzácne stretnutie

• 2. 6. 2023
        • Naše olympioničky, víťazky biblickej olympiády, si pozval na stretnutie otec arcibiskup Bernard Bober spolu s vyučujúcimi, ktorí ich pripravovali, aj s pani riaditeľkou, aby im poďakoval za reprezentáciu školy aj Košickej arcidiecézy.

Za svoju snahu aj výkon dostali ďakovné listy a milé darčeky.

• Skok na skok

• 2. 6. 2023
        • Deviataci so svojimi pani učiteľkami triednymi sa v rámci PROJEKTU 9P vybrali 2. júna do Vysokých Tatier. Zvolili si krásnu trasu. Zo Štrbského Plesa ich kroky smerovali k vodopádu Skok. A keďže im turistika nerobí žiaden problém, mali to naozaj na skok. Urobili si aj zopár krásnych záberov.

• Deň detskej radosti

• 2. 6. 2023
        • Prvý jún je sviatkom všetkých detí a aj v ŠKD sme to patrične oslávili. Deti si mohli zasúťažiť v rôznych zábavných pohybových hrách, zatancovať stoličkový tanec, nájsť pokladovku a ešte iné zaujímavé aktivitky. Samozrejme, nesmel chýbať obľúbený piknik, na ktorý si deti priniesli z domu, čo rodičia dovolili a zabalili. Počasie nám tiež prialo, slniečko hrialo a deti boli spokojné a šťastné.

• Vybrali sme sa do krajiny Oz

• 1. 6. 2023
        • Slávnu rozprávku „Čarodejník z krajiny Oz“ ako tanečné divadlo si vychutnali tri desiatky žiakov večer v Národnom divadle Košice na Deň detí. Bola to pekná bodka za veselým dňom.

• Na MDD bolo veselo

• 1. 6. 2023
        • Sviatok všetkých detí sme oslávili vo veľkom štýle. Jeho organizáciu mali vo svojej réžii ôsmaci a druháci. Ešte aj počasie bolo ako na objednávku. Nechýbala radosť, zábava, súťaže, občerstvenie, tanec a spoločne strávené predpoludnie v triednych kolektívoch.

Ďakujeme všetkým, ktorí pripravili taký úžasný deň.

Zábava bola úžasná :)

• Kreslenie hrou

• 1. 6. 2023
        •  V II. oddelení v ŠKD deti tvorili pomocou  kefky a balónov. Vznikli im takéto kreatívne dielka.

• Spoločná modlitba prvákov

• 31. 5. 2023
        • Mesiac máj sme  v 1. ročníku  zavŕšili  modlitbou Loretánskych litánií. Všetky deti si takto spoločne uctili Pannu Máriu.

• Čítajme si ...

• 26. 5. 2023
        • Posledný májový piatok sa niesol v duchu čítania počas hodín slovenského jazyka a literatúry. V spolupráci so školskou knižnicou v tento deň intenzívne čítalo 545 žiakov zapojených do projektu Čítajme si 2023. Aj pani učiteľky sa zapojili do čitateľského maratónu.

Krásne plagáty s názvom knihy, ktorú čítala daná trieda, zdobia dvere jednotlivých tried.

Dočítania, priatelia!

• Rozlúčka so Šlabikárom

• 26. 5. 2023
        • Prváci sa dnes lúčili so Šlabikárom a od pondelka sa ich spoločníčkou stane Čítanka, ku ktorej ich zaviedli indície. A viete, kde bola schovaná? V mariánskom kútiku pri Panne Márii.

• Naša trieda číta

• 26. 5. 2023
        • 2.A trieda je ďalšia v poradí, ktorá sa zapojila do projektu „Naša trieda číta“. Zaujímavé knihy už na nich čakajú v triednej knižnici.

• Šikovní pekári

• 25. 5. 2023
        • Možno ste ani netušili, že šiestaci vedia piecť. Svoje zručnosti a zvŕtanie sa v kuchyni ukázali na hodine techniky, keď upiekli chutné palacinky, po ktorých sa len tak zaprášilo.

• Speváčky v striebornom pásme

• 25. 5. 2023
        • Arcidiecézna súťaž „Pieseň pre Svätého Otca“ sa uskutočnila 24. mája v Stropkove. Našu školu reprezentovali Laura Čurová a Ivana Drvorčáková z 8.B pod vedením pani učiteľky Jackovej. S piesňou „Verný Boh“ od skupiny Heartbeat sa umiestnili v krásnom  striebornom pásme. Blahoželáme.

• Záložky pre mamičky

• 25. 5. 2023
        • Šiestaci na hodine techniky vyrábali pre svoje mamky na Deň matiek záložky z kvetov, ktoré si vylisovali, poukladali na dyhu a zalaminovali. Vznikli krásne dielka, ktoré potešili.

• Tematická streda

• 24. 5. 2023
        • V tomto školskom roku sme mali poslednú tematickú stredu, ktorá sa niesla v športovom duchu. Naozaj máme v škole veľa žiakov, ktorí sa venujú rôznym športom. A tak ste mohli stretnúť futbalistov, gymnastky, cyklistov aj tanečnice.

Žiackej školskej rade patrí poďakovanie za pestré nápady počas celého školského roka. V novom školskom roku určite pokračujeme v tejto tematickej tradícii.

• Zo Šaštína do Košíc zlato

• 23. 5. 2023
        • Katka, Benita a Romanka v sprievode pani učiteliek Kupkovej a Snopkovej majú za sebou krásne a zároveň úspešné dva dni v Šaštíne. Domov prichádzajú ovenčené zlatom.

Kláštor pavlínov bol dejiskom celoslovenského kola biblickej olympiády, na ktorej ukázalo vedomosti desať družstiev. Ich výkony hodnotila porota zložená z biblistov pod vedením doc. ThDr. Branislava Kľusku, PhD.

Dievčatá, srdečne vám blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.