• Belgičák na ihrisku

• Pilotné vystúpenie pre všetkých, ktorí navštevujú ŠKD, ale aj pre ostatných, bolo dnes o 13:30 hod. na školskom ihrisku. Belgický tanec si zatancovalo 187 tanečníkov. Ďakujeme, že ste prijali naše pozvanie do tanca a veríme, že sa to stane tradíciou našej školy.

• Pondelkové všeličo

• Prvý deň v siedmackej škole v prírode bol naozaj pestrý.

Po príchode prvé kroky smerovali do Klokočova, kde bola sv. omša, ktorú slúžil náš školský kaplán František. Od miestneho duchovného sa dozvedeli zaujímavosti o klokočovskom obraze.

Ranč v Klokočine zaujal domácimi zvieratkami, poobede nechýbalo športové vyžitie. Popoluška na večer dobre padla každému. Nakoniec sa rozprúdila veselá tancovačka.

• Chemes plný siedmakov

• Škola v prírode v Chemese na Šírave začala dnes pre siedmakov, ktorých čaká bohatý program počas celého týždňa.

Starajú sa o nich triedni učitelia - pani učiteľka Krupová, pani učiteľka Soľárová, pán učiteľ Drimák a pani asistentky -  Fedor, Selecká a Tothová.

Nech ich sprevádza nielen slnečné počasie, ale aj dobrá nálada.

• Z každého rožka troška

• Deviataci dnes mali zaujímavý deň. Stretli sa s ľuďmi, ktorí ich obohatili vo viacerých smeroch. Chlapci sa čo-to dozvedeli o sebaobrane, dievčatá mali taebo a veruže to bol adrenalín. Vďačné informácie o stravovaní a výžive pre všetkých odzneli z úst naslovovzatej odborníčky.

• Krása v podzemí

• Svoj prvý školský výlet dnes absolvovali prváci. Nasmerovali si to rovno do podzemia. Opálové bane im odkryli tajuplný podzemný svet v Slanských vrchoch.

Bolože to radosti obdivovať toľkú krásu. Prežili naozaj krásny deň. Fotky hovoria za všetko.

• Ocenené biologičky

• Víťazi krajských kôl boli dnes ocenení v Kultúrno-spoločenskom centre Južan. Nechýbali medzi nimi naše dievčatá z 9.C - Katka , Anna Mária, Miriam a Nina. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Pozdrav zo Šale

• Terezka Tverďáková zo 6.A reprezentovala našu školu v celoslovenskom kole súťaže Šaliansky Maťko v Šali. Odniesla si odtiaľ krásne zážitky, stretla zaujímavých ľudí a získala nové skúsenosti.

• Športový deň

• Medzinárodný deň detí sa najlepšie oslávi vtedy, keď všetci majú radosť a sú správne naladení. Určite výborná nálada vládla na ihriskách počas piatkového predpoludnia. Ôsmaci zorganizovali turnaje pre celý II. stupeň. Chlapci s plným nasadením hrali futbal a dievčatá vybíjanú. Patrí im veľká vďaka.

Výkony boli veľmi vyrovnané. Víťazi z každej kategórie si odniesli trofeje. Odmena neminula ani najlepších strelcov vo futbale.

Ďakujeme, že sme sa mohli spolu radovať.

• Športu zdar!

• Ôsmaci na prvý júnový piatok pripravili pre žiakov 2. stupňa športové predpoludnie. Dievčatá sa už tešia na vybíjanú a chlapci na futbalové turnaje.

• Radosť rozdávaním rastie

• Deň detskej radosti zažili hneď po MDD žiaci z I. stupňa. Spríjemnili im ho naši najstarší. S nadšením si pripravili súťaže, rôzne aktivity, športové disciplíny a ovládli ihrisko aj okolie školy. Pani učiteľky malých aj veľkých boli tiež nápomocné a patrí im poďakovanie.

Súťažiaci boli za svoje výkony odmenení pečiatkami, ktoré mohli vymeniť v bufete za nejakú dobrotu.

Pani učiteľka Hirková deviatakov prekvapila a zároveň potešila chutnými nanukmi.

• V papučiach

• Papučová kultúra dnes zavládla v našej škole. V papučiach ste mohli stretnúť žiakov aj učiteľov v triedach aj na chodbách.

• Projekt 9P začína

• Deviatacký projekt „Buď milosrdný!“ na posilňovanie postojov dnes oficiálne otvorila pani riaditeľka a deviataci nastúpili na cestu, ktorá preverí ich komunikačné schopnosti, športové zručnosti, schopnosť viesť mladších a mnohé iné.

Niektoré aktivity už absolvovali a ďalšie ich čakajú v mesiaci jún.

Myslíme na nich a sprevádzame ich modlitbami na ceste dospievania.

• Deň detí bol veselý

• 1. jún sa niesol vo veselej nálade. Okrem fotenia každý dostal sladkosť a osviežujúci nápoj od rodičovskej rady.

V mene všetkých detí ďakujeme.

• Exkurzia vo finále

• Zemplín a jeho krásy ešte dnes poobdivovali ôsmaci aj s pánom kaplánom Františkom a so svojimi triednymi učiteľmi. Už smerujú do Košíc.

Uchvátila ich vodná nádrž Starina a drevený Chrám sv. Juraja v obci Jalová.