• Streda vo farbách jesene

• Školský parlamentpozval, všetkých, ktorí mali chuť a v šatníku niečo vo farbách jesene, aby sa vymódili a spestrili chodby školy. 8. novembra to naozaj bolo v škole v jesenných tónoch.

• Ďakujeme ...

• Chceme poďakovať za suché potraviny, ktoré ste doniesli ako obetné dary na sv. omše počas mesiacov september a október. Dnes boli odovzdané OZ Maják nádeje.

• Návšteva medikov

• Do  oddelenia 2A a 2B v ŠKD sme 2. novembra pozvali Spolok medikov mesta Košíce.

Študenti prišli s prednáškou o hygiene rúk, mali pripravenú veľmi dobrú osvetu v rámci  vysokej chorobnosti hepatitídy typu A (žltačka). V druhej časti deťom  pripravili workshop na výrobu mydielok v spolupráci s Unicefom na Slovensku.

Deťom sa popoludnie so študentmi veľmi páčilo.

• Napíš list - poteš srdce

• V mesiaci október sa žiaci v ŠKD zapojili do milej aktivity Napíš list - poteš srdce, ktorú organizuje Knižnica pre mládež mesta Košice.

Deti písali alebo kreslili rôzne krásne obrázky pre seniorov, dôchodcov a chorých v zariadeniach sociálnej pomoci.

Veríme, že aj takýmto milým spôsobom potešili skôr narodených a urobili ich deň krajším.

• Farebný ruženec

• Žiaci 4A a 4C oddelenia v ŠKD v posledný októbrový týždeň spojili modlitbu za pokoj a mier vo svete s kreatívnou tvorbou veľkého misijného ruženca.

Farby tričiek štvrtákov symbolizovali farbu charakteristickú pre kontinent, za ktorý sa modlili. Zároveň sa žiaci zapojili do súťaže Pápežské misijné diela

Ave Mária

Za Áziu