• Deň vďačnosti

• Vedieť poďakovať je veľmi dôležité. A vedia to aj naši žiaci.

Siedmaci a tretiaci ďakovali v posledný deň pred veľkonočnými prázdninami v mene všetkých žiakov tým, ktorí oslavujú svoj sviatok 7. apríla.

Je to Deň katolíckych učiteľov, kedy si pripomíname úmrtie rehoľníka Jána de la Salle, ktorý je nebeským patrónom učiteľov a učiteliek.

Samozrejme, školu netvoria len žiaci a učitelia, ale celý personál, preto slová vďaky boli adresované aj im. Všetkým odovzdali nielen slovný pozdrav a gratuláciu cez školský rozhlas, ale aj poštu vďačnosti, malý darček od najmenších a mikiny s logom školy.

• Veľkonočné medovníky

• Tento týždeň v našej škole krásne rozvoniavalo medovníkmi, ktoré si žiaci v ŠKD z IX. oddelenia vlastnoručne napiekli a s chuťou sa pustili aj do ich zdobenia.

• Dni energií, techniky a inovácií

• Na zaujímavom podujatí o ekológii, energiách, vede, technike a inováciách boli naši ôsmaci 4. apríla na SPŠ elektrotechnickej v Košiciach, kde sa dozvedeli, ako môže energia, veda a technika meniť náš svet k lepšiemu.

Žiaci mohli vidieť ukážky prác študentov, zapojili sa do kvízov a niektorí získali aj ceny.

• Veľkonočná Ratolesť

• Od pondelka (3.4.2023) do stredy (5.4.2023) si budete môcť kúpiť veľkonočné vydanie Ratolesti (1,60€).

Ratolesť ponúka zaujímavé čítanie o našej škole, rozhovory, vlastnú tvorbu, tajničky a všeličo iné. Určite sa ju oplatí mať aj preto, lebo je v nej obľúbený žolík.

• Naša pôstna cesta

• Aj naše deti sa počnúc Popolcovou stredou vydali na cestu pôstu, modlitby a skutkov milosrdenstva. Výzdoba v škole nám to tiež všetkým pripomína.

• DANCE CITY 2023

• V rámci súťaže „Škola plná talentov“ našu školu 3. apríla v „DANCE CITY 2023“ reprezentovali Dominika a Ema z 9.C. Ukázali svoje tanečné schopnosti v štýle HIP HOP + STREET CHOREOGRAFIE.

Porotu oslovili a vytancovali si 1. miesto. Patrí im veľká gratulácia.

• Deň s obľúbenou knihou

• Marec - mesiac knihy sa nemohol lepšie ukončiť. Prváci ho venovali obľúbenej knihe a aktivitám s knihami.

Predstavovali svoje knihy, čítali z nich, rozprávali sa o tom, ako sa správať ku knihám, riešili v skupinkách rozprávkové hádanky. V 1.A aj v 1.C vytvárali rozprávkové leporelá, v 1.B hrali pantomímu. Počas prestávok si mohli čítať aj cudzie knihy, nielen tú svoju, v „zóne leňošenia“. Z domu si niektorí doniesli aj vankúšiky a plyšáky.

Čo k tomu dodať? Čítanie vôbec nemusí byť nuda. Práve naopak, veľké potešenie, zábava a popritom sa všeličo naučíme.