• Najmenší korčuliari

• Dve prvácke triedy - 1.A a 1.C pod odborným vedením trénerov už začali trénovať na ľade v Steel Aréne. Išlo im to celkom dobre a za týždeň sa z nich stali výborní korčuliari. Na všetko dohliadali aj pani učiteľky triedne a pani vychovávateľka.

• Úspešný súťažný týždeň za nami

• Súťažíme v každej oblasti.

V posledný januárový deň sme mali zastúpenie v krajskom kole recitačnej súťaže „... a Slovo bolo u Boha...“. Bol to už 30. ročník a reprezentovali nás Agáta z 1.B, Olívia z 2.B, Dominika a Filip z 3.C, Zuzana z 5.A, Lenka z 5.C a Laura z 9.B. Lenke a Laure blahoželáme k čestnému uznaniu a ostatným recitátorom ďakujeme za reprezentáciu školy.

Veľká gratulácia patrí za 3. miesto Danielke z 9.D, ktorá nás reprezentovala v krajskom kole súťaže „Olympiáda v SJL“.

Radosť máme aj z 1. miesta Sofie a Vlada z 9.A, ktorí ukázali svoje zruučnosti v tvorbe prezentácie na PC v rámci súťaže „Škola plná talentov“.

Len tak ďalej, milí naši reprezentanti. Všetkým ďakujeme a blahoželáme.

Úspechy za celý polrok si môžete pozrieť tu.

„Škola plná talentov“ - prezentácia na PC

„... a Slovo bolo u Boha...“

„Olympiáda v SJL“

• Lyžovali sme na Poráči

• Posledné januárové a prvé februárové dni trávili ôsmaci na lyžiarskom výcvikovom kurze. Tentokrát v srdci Poráčskej doliny. Zasnežený kopec, krásne slnečné počasie, výborní inštruktori a super nálada panovali medzi žiakmi aj učiteľmi počas celého týždňa. Všetci zvládli záverečné preteky a ako lyžiari sa vrátili domov.

• Superstar v 2. ročníku

• Dopoludňajší karneval v škole 31. januára  v ŠKD v druhom ročníku vystriedala súťaž ,,Superstar“.

Deti si mali možnosť zasúťažiť v speve v maskách rôznych rozprávkových bytostí.

• V karnevalovom duchu

• Deň polročnej klasifikácie sa niesol na 1. stupni v karnevalovom duchu. Masky od výmyslu sveta a pani učiteľky tiež krásne vystrojené.

• Fašiangová veselica v ŠKD

• Na konci 1. polroka sa zabávalo aj v ŠKD. Žiaci 4A a 4C oddelenia na fašiangovej veselici predstavili svoje masky, zasúťažili si o skvelé ceny a v tanci dali svojim nôžkam poriadne zabrať.

• Čo my vieme

• V druhom ročníku sme mali kvíz Čo my vieme. Z každej triedy súťažili tri družstvá. Bolo to veľmi vyrovnané. Nakoniec na prvom mieste skončilo 2A oddelenie na druhom oddelenia 2B a 2C. Deti dostali malú odmenu a poďakovanie patrí pani vychovávateľke Šolcovej.

• Koláže rozprávajú

• Dvadsiaty ročník výtvarnej súťaže „Koláže rozprávajú“, ktorý je sprievodným podujatím k 70. výročiu založenia CVČ Košice, je úspešný aj pre našich výtvarníkov a pani učiteľku Anettu Némethovú, ktorá ich usmerňovala. Máme krásne umiestnenia. Blahoželáme.

Anabel Čontošfalská, 2.C - 1. miesto

Laura Dziurová, 4.A - 2. miesto

Anežka Paraličová, 3.A - 3. miesto

Juraj Barbarič, 1.D - čestné uznanie

Galériu prác si môžete pozrieť tu (od 0:41). Vernisáž bola 29. januára v CVČ Košice na Popradskej 86 a potrvá do konca marca.

• Srdce pre chudobných

• Piaty ročník slávnostného oceňovania, ktorý sa niesol v duchu dobrých sŕdc, bol výnimočný aj pre naše školské spoločenstvo. Boli sme ocenení za dlhodobú pomoc rodinám v núdzi.

Za našu školu prijala ocenenie z rúk Sone Vancákovej, riaditeľky OZ Maják nádeje, naša pani riaditeľka, Terézia Hrebeňárová.

Ďakujeme za poďakovanie a tešíme sa, že patríme medzi tých, ktorí pomáhajú.

• Kinetické a svetelné umenie

• Na hodinách výtvarnej výchovy 6.B zaujímavo odprezentovala svoje projekty na tému Kinetické/Svetelné umenie.

Objekty, vyrobené z odpadových materiálov, sa uvádzajú do pohybu samotným divákom - rukou, fúkaním, a pod. Iné objekty využili hru svetla a tieňa, ba aj zrkadlenie na striebornej fólii či na mobile. Tešíme sa na ďalšie kreatívne chvíle.

• Zima volá

• Naši najmenší sa veľmi tešili, keď sa mohli vyšantiť na školskom dvore a postaviť si snehuliaka a rôzne výtvory zo snehu.

• 3.A na exkurzii v KOSITE

• Dostať sa na miesta, kde sa spracúva odpad a dozvedieť sa, ako to funguje, sa podarilo aj ďalšej tretiackej triede. Spolu s pani učiteľkami Hanišovou a Chvostaľovou 25. januára absolvovali žiaci 3.A nielen zaujímavú, ale aj poučnú exkurziu.

• Zimné radovánky

• Krásne zasnežené ihrisko vylákalo vonku žiakov z 1.D. S pani učiteľkou triednou si vyšli na čerstvý vzduch, aby si vychutnali šantenie na snehu. Bolože to radosti!

• Talentárium

• V ŠKD sa 22. januára konalo zábavné popoludnie s názvom Talentárium. Deti zo 4A a 4C oddelenia mali možnosť podeliť sa o svoj talent. Za odmenu si  odniesli malý darček v podobe sladkosti a veríme, že aj pocit príjemne stráveného popoludnia.

• Rytiersky deň

• Knižnica bola plná rytierov zo 4.A, ktorí museli splniť aj určité úlohy, aby si tento titul zaslúžili a boli pasovaní do rytierskeho stavu.

Pani učiteľka triedna a pani knihovníčka dohliadli na všetko a nakoniec udelili čestný rytiersky titul za rytierske skutky celej triede.

• Na vzácnej návšteve

• Poslovia z našej školy 19. januára navštívili pomocného biskupa Mareka Forgáča, aby mu zablahoželali k životnému jubileu a odovzdali mu milý darček aj kyticu modlitieb od všetkých žiakov, učiteľov, zamestnancov aj rodičov.

• Rozbiehajú sa recitačné súťaže

„Šaliansky Maťko“

Anna Tóthová, 3.B

Samuel Konkoly, 4.B

Zuzana Becková, 7.D

„... a Slovo bolo u Boha...“

Agáta Angelovičová, 1.B

Olívia Vaščáková, 2.B

Dominika Sedláčková, 3.C

Filip Hirko, 3.C

Ďakujeme aj ostatným súťažiacim za účasť a všetkým blahoželáme.

• Zimný čaj

• Kuchárik nám každý týždeň ponúka nové špeciality. Tentokrát je to zimný čaj. Vyzerá veľmi chutne. Určite sa ho oplatí vyskúšať.

• Pribudla nám novinka

• Informácia už nie úplne nová, ale na školskej stránke pribudla nová ikonka E-shop. Oblečenie a doplnky s logom školy si môžete objednávať aj v novom roku.

Tešíme sa, že môžeme reprezentovať našu školu aj za bránami školy.